Náš med

Naše produkty si môžete zakúpiť na našej adrese formou predaja z dvora. Pred osobným odberom na našej adrese odporúčame objednať si tovar vopred telefonicky alebo e-mailom a dohodnúť si termín pre vyzdvihnutie. Naše produkty zasielame taktiež prostredníctvom Slovenskej pošty. Alebo po dohode Vám môžeme doručiť objednaný tovar osobne.

Zmiešaný kvetový med- Aktuálne dostupné posledné kusy

 

Viacdruhový med, má svetlejšiu farbu, lahodnú chuť bez výraznej arómy. V porovnaní s ostatnými druhmi medov obsahuje vyšší podiel peľových zŕn, čo zvyšuje jeho výživnú hodnotu je hodný na všestranné použitie alebo aj na prípravu domácej kozmetiky.

Voda: 17,5 – 17,8 % pH: 3,4 Fruktóza: 38/100 g Glukóza: 31/100 g Sacharóza: 0,8/100 g

8 €
Kvetový med z ovocných stromov-
Aktuálne dostupné posledné kusy

Jednodruhový med. Je svetlý, svetlo-jantárový, voňavý, chutný, rýchlo jemne kryštalizuje. Vysoké zastúpenie nektáru z ovocných stromov sa premieta do jeho veľmi príjemnej, ľahkej ovocnej chuti a vône. Vhodný do čaju, na pečenie a tiež ako dietetický prostriedok. Vhodný je predovšetkým pre deti.

Voda: 17,2 – 17,8 % pH: 3,4 Fruktóza: 38/100 g Glukóza: 32/100 g Sacharóza: 0,8/100 g

8 €

 

Pohánkový med

 

Vysoko cenený druh medu tmavšej čierno-hnedej farby vyznačujúci sa sladkou lahodnou chuťou a špecifickou arómou. Jednodruhový med. Obsahuje prírodný rutín. Odporúča sa pri diétach a ako doplnok výživy vo fitness, pri tehotenstve a dojčení. Nevhodný do čaju. Je to rarita.

Voda: 16,24 % pH: 3,73 Fruktóza: 40,5/100 g Glukóza: 33,2/100 g Sacharóza: 0,5/100 g

11 €
Lesný med

 

   

Jedná sa o spravidla viacdruhový, tmavší med, čo spôsobujú rastlinné farbivá obsiahnuté v miazge drevín. Má charakteristickú, veľmi lahodnú vôňu a chuť. Hodí na rýchle posilnenie ťažko pracujúceho človeka, športovcov a pod. Veľmi rýchlo osvieži aj jedna lyžica medu. K dispozícii dva druhy lesného medu: Lipový a malinovo-černicový.

Voda: 17,0 – 17,5 % pH: 4,25 Fruktóza: 41/100 g Glukóza: 36/100 g Sacharóza: 0,7/100 g

12 €

 

Medovicový med

 

Vyznačuje sa svojou lahodnou chuťou, nádhernou tmavou farbou a vôňou. Je to med, ktorý nepochádza z nektáru kvetov ako ostatné medy. Obsahuje väčšie množstvo minerálnych látok a stopových prvkov, preto je vhodný pre športovcov a pri namáhavých fyzických činnostiach.

Voda: 16,0 – 17,0 % pH: 5,2 Fruktóza: 32/100 g Glukóza: 26/100 g Sacharóza: 0,5/100 g

13 €
Medovicový med z NPR Komárnickej jedliny

 

Tento raritný med pochádza z národnej prírodnej rezervácie Komárnická jedlina. Je tmavo-jantárový so zeleným odtieňom, lahodnej maslovej chuti s ľahkou živicovo-balzamovou arómou. Antibakteriálna aktivita tohto medu je veľmi vysoká. Má mimoriadny obsah minerálov a živín. Je vzácny a nedá sa vyprodukovať každý rok. Limitovaná edícia s licenciou a obmedzeným množstvom. Udelená Značka kvality SK GOLD a SK.

Voda: 16,67 % pH: 6,1 Fruktóza: 31,8/100 g Glukóza: 26,1/100 g Sacharóza: ˂0,5/100 g

15 €

 

Pastovaný med

 

Pastovaný med je prírodný kvetový med, v ktorom zostávajú neporušené všetky biologicky aktívne látky ako sú enzýmy, vitamíny a minerálne látky. Pastovaný med vzniká mechanickým miešaním medu počas doby kryštalizácie. Po ukončení doby prirodzenej kryštalizácie zostane med ako pasta a už nemení svoju konzistenciu.

Voda: 17,2 – 17,8 % pH: 3,4 Fruktóza: 38/100 g Glukóza: 32/100g Sacharóza: 0,8/100 g

9 €
Ďatelinový med

 

Jednodruhový kvetový med červeno – bordovej farby. Veľmi chutný, rýchlo jemne kryštalizuje. Pomáha pri chorobách tráviaceho traktu, rozširuje cievy a normalizuje látkovú výmenu. Na trhu je málo dostupný.

Voda: 17,0 – 17,5 % pH: 4,1 Fruktóza: 40/100 g Glukóza:35/100g Sacharóza: 0,4/100 g

9 €

 

 
Zlatobyľový med

 

Tento med sa vyznačuje svetlou farbou s nádychom do zelena bez výraznej arómy. Ide o raritný jednodruhový med so zaujímavou chuťou. Limitovaná edícia s licenciou a obmedzeným množstvom. Udelená Značka kvality SK.

Voda: 17,5 – 17,8 % pH: 3,5 Fruktóza: 37/100 g Glukóza: 32/100g Sacharóza: 0,3/100 g

9 €

 

 

MEDOVÁ KOZMETIKA A PRODUKTY
Len na objednávku

Balzam na pery

  • Balzam na pery poskytuje optimálnu starostlivosť a ochranu pre popraskané a suché pery. Ošetruje a zanecháva ich jemné a vláčne.
  • Zloženie: včelí vosk, rastlinné oleje a maslá, aróma podľa aktuálnej ponuky /bez arómy Nechtík x Rakytník x Harmanček
    Balenie: vysúvacia plastová tuba, obsah 7ml balzamu
2,00 €

Balzam na pery s ekoglitrami

Balzam na pery s obsahom glitrov: zlato-strieborné alebo ružové glitre

2,50€

 

Propolisová tinktúra

 

 

  • Propolis je prírodné antibiotikum. Má antibakteriálny, antivirotický, antikarcinogénny, antimykotický a silný protizápalový účinok.
  • Využitie: slúži na vonkajšie aj vnútorné použitie. Liečbu ekzémov, bolesti hrdla, aftov, oparov, bolesti zubov a mnoho iného
  • Dávkovanie: 10-40 kvapiek: 2 až 4 x denne ,30 minút pred jedlom.
  • POZOR! Pred použitím si spravte test na alergiu: (jemne si potrite tinktúrou predlaktie z vnútornej strany ruky cca 3cm. Alergická reakcia by sa mala objaviť do hodiny v podobe začervenania alebo žihľavky.)   
Zloženie: propolis, alkohol 80%
Balenie:  30ml/ 50ml  
 4,00 – 6,50€

Kvetový obnôžkový peľ

(momentálne nedostupný/ dostupnosť sezóna 2024)

Odporúča sa ako celkový výživový prostriedok pri úbytku životných síl, pri chudokrvnosti z nedostatku železa, pri chorobách pečene – žltačke, cirhóze, je účinný prostriedok pri hyperplázii prostaty, pri mentálnej anorexii a celkovo pri podvýžive. Dávkovanie dospelí: preventívne – 12 g (3 čajové lyžičky) za deň, liečebne – 24 g (6 čajových lyžičiek) za deň. Skladovanie peľu: V uzavretej nádobe, na tmavom a suchom mieste pri teplote do 4°C, Odporúčame: Malé množstvo ktoré aktuálne užívate skladovať v chladničke, a zvyšok peľu skladovať v mrazničke. 

Zloženie: obnôžkový peľ sušený
Balenie: 100 g
 
5€ 

 

 

Medové mydlo

Mydlová hmota s obsahom medu je kvalitná certifikovaná hmota vyrobenú z prírodných surovín bez pridania parabénov, tenzidov (surfaktantov), síranov a propelynglykolu. Hmota má rastlinný základ. Výsledné mydlo má výbornú penivosť, vďaka vysokému obsahu glycerínu aj výborne zvlhčuje. Hmota obsahuje med, ktorý je prírodným zdrojom antioxidantov a na pokožku pôsobí upokojujúco. Mydlo vďaka obsahu medu má antibakteriálne vlastnosti a pomáha v boji proti akné.


Zloženie :

Glycerin, Aqua, Sodium Palmate, Sorbitol, Sodium Cocoate, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Palm Acid, Coconut Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate, kvetový med a vonný olej: sladký med

3-4€

 

Hojivý zázrak

Masť s obsahom rakytníka, nechtíka, propolisu, včelieho vosku a extra panenských olejov podporuje hojenie ťažko hojacich rán, vďaka propolisu a včeliemu vosku pôsobí antibakteriálne, antiviroticky a antikarcinogénne a vďaka olejom pokožku dokonale hydratuje. Obsahom maste je  taktiež vitamín E, ktorý je silným antioxidantom, napomáha hojeniu jaziev a vyhladzovaniu vrások.

Účinky: regenerácia pokožky, hojenie odrenín, zaparenín a jaziev, liečenie ekzémov psoriázy a popraskanej kože. Masť má silný  protizápalový účinok


Balenie:
 30ml / 50ml 
30/50 ml balenie –  3,50 / 5 eur
!!! NOVINKY  !!!

na základe senzorického hodnotenia sú v súlade s požiadavkami Nariadenia (ES) č. 178/2002 Europského parlamentu a rady z 28.01.2002. Kvalitatívnym ukazovateľom pravosti medu je to, čo niektorí považujú za závadu – Kryštalizácia. Je to prirodzená vlastnosť, ktorá je zárukou toho že med pri stekucovaní nebol prehriaty na vysokú teplotu. Nepravý med Vám vydrží v tekutom stave hoci aj rok, pravý skryštalizuje niekedy už po pár týždňoch.

Veľkoodber

Majiteľom reštaurácií, hotelov, gastrozariadení a iným predajcom ponúkame naše produkty za veľkoobchodné ceny. Veľkoobchodné cenníky zašleme na požiadanie. V prípade záujmu upravíme obalový materiál podľa požiadavok zákazníka. Taktiež poskytneme podporný propagačný materiál – katalógy produktov so špecifikáciami.

 

Zásoby

 

Med z jarných kvetov ( vŕbový med)

V ponuke od mája 2023- Dostupné posledné množstvá
 

Kvetový med z ovocných stromov

V ponuke od mája 2023 -Dostupné posledné množstvá
 

Pohánkový med

Vypredané (Dostupnosť: júl 2024)
 

Lesný med

Vypredané (Dostupnosť: júl 2024)
 

Medovicový med

Vypredané (Dostupnosť: august 2024)
 

Medovicový med z NPR

Vypredané (Dostupnosť: august 2024)
 

Pastovaný med

Vypredané (Dostupnosť: jún 2024)
 

Ďatelinový med

Vypredané (Dostupnosť: august 2024)
 

Zlatobyľový med

Vypredané (Dostupnosť: august 2024)